Registracija 2016 m. Europos egzaminui prasidėjo!

6047-470Kviečiame Jūsų organizaciją prasmingai paminėti Europos dieną ir dalyvauti „Europos egzamine“, kuris vyks 2016 m. gegužės 9 d. Tai puiki galimybė išsirinkti Europos Sąjungos žinovą savo organizacijos narių tarpe. Egzamino organizatorių registracija jau prasidėjo!

 

„Europos egzaminas“ organizacijose vyks internetu. Jūsų organizacijos nariai egzaminą galės laikyti iš bet kurios vietos, naudodamiesi interneto ryšiu bet kuriuo metu gegužės 9 d. Egzamino trukmė – apie 10 minučių. Registruodamiesi prie egzamino sistemos, jūsų organizacijos nariai turės pažymėti, kad priklauso jūsų organizacijai. Gegužės 10 d. egzamino koordinatorius gaus geriausiai išlaikiusių egzaminą jūsų organizacijoje narių sąrašą. Pirmojo etapo laimėtojas įgis teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2016 m. gegužės 13 d. Geriausiai pasirodę antrojo etapo dalyviai bus pakviesti į finalinį etapą gegužės 20 d. Vilniuje. Trys finalo laimėtojai bus apdovanoti pažintinėmis kelionėmis į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje. Ankstesnių metų (2010–2015 m.) „Europos egzamino“ finalo laimėtojai ir prizininkai dalyvauti antrajame egzamino etape negalės.

 

Iki balandžio 15 d. užsiregistravusioms organizacijoms paštu išsiųsime dovanėlę „Europos egzamino“ nugalėtojui jūsų organizacijoje bei plakatus viešinimui. Po balandžio 15 d. užsiregistravusios organizacijos turės galimybę šią dovanėlę pasiimti iš Europos informacijos centro Vilniuje.

„Europos egzaminą“ galinčių vykdyti organizacijų ratas nėra ribojamas. Organizuoti egzaminą gali verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos, valstybinės institucijos, viešosios įstaigos, aukštosios mokyklos, bibliotekos ir kt.

 

„Europos egzaminas“ – tai žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas, kurio dalyviai turi atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su ES raida, veikimu, valstybėmis narėmis, politika ir aktualijomis. Šiais metais papildomą dėmesį skirsime jauno verslo ir migracijos klausimams Europoje.

Pagrindinės nuorodos

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centru, Verslia Lietuva, Diversity Development Group, Europe Direct informacijos centrais ir Jaunimo Europos komanda.

 

Daugiau informacijos apie Europos egzaminą Jums gali suteikti:

 

Kazys Pupinis

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

e. paštas: kazys.pupinis@ext.ec.europa.eu

Tel. +370 5 2313191