Projektas „Drąsiai žengiame į priekį“

Nuo šių metų birželio mėnesio Atvirame jaunimo centre prie Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro vyko įvairios veiklos pagal projektą „Drąsiai žengiame į priekį“ finansuojama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Šakių rajono savivaldybės. Projekto tikslas organizuoti Šakių jaunimo užimtumą siekiant ugdyti jų socialinius ir sveikos gyvensenos įgūdžius, didinti įsitraukimą į visuomeninę veiklą, integraciją į gyvenamąją aplinką ir mažinti atskirtį.
Birželį buvo suorganizuotas asmenukių konkursas, skirtas atkreipti jaunimo dėmesį į planuojamas veiklas. Jį laimėjo nuotraukos, surinkusio 332 reakcijų socialiniame tinkle, savininkė. Tuo tarpu liepos mėnesį, bendradarbiaujant su bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte, buvo surengta vienos dienos stovykla „Mes vienos saulės vaikai“, kurios metu Atviro jaunimo centro savanoriai Gustė Žukauskaitė, Kamilė Povilaitytė, Goda Endzelytė, Gabija Endzelytė ir Šakių apskritojo stalo pirmininkas Tautvydas Šukys suorganizavo ir pravedė protmūšį „Ar pažįsti Šakių rajoną?“. Vasaros pabaigoje Atviras jaunimo centras bendradarbiaudamas kartu su Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinaciniu centru ir Marijampolės apskr. VPK Šakių r. policijos komisariato bendruomenės pareigūne Voveriuose suorganizavo stovyklą jaunimui „Drąsios voverės“. Stovyklos metu jaunimui buvo siūlomos įvairios veiklos: plaukimas baidarėmis, sportinės varžybos, viktorina/klausimėlis, profesionaliai vedamos mankštos, filmų peržiūra ir kt.
Rudens pradžioje jaunimas buvo kviečiamas ir į žygį „Knygnešių takais“, dalyvavo dviejuose socialinės reklamos kūrimo konkursuose, kurie buvo skirti savižudybių prevencijai. Plakatų kūrimo konkursą laimėjo Andriejus Kardauskas, o fotonuotraukų konkursą Guoda Langaitė. Iš dalyvių sukurtų plakatų maketų ir nuotraukų buvo pagaminti plakatai ir lankstinukai, kuriuose nurodyti pagalbos numeriai. Taip pat rudenį jaunimui buvo siūlomi piešimo ant sienų mokymai, po kurių jaunuolių piešiniai papuošė Atviro jaunimo centro patalpas. Lapkričio mėnesį jaunuoliams buvo siūloma prevencinė paskaita prieš priklausomybes, o šiuo metu jaunimas kviečiamas prisidėti prie mėgėjiško filmuko kūrimo, skirto priklausomybių prevencijai. Informacija apie veiklas yra skelbiama socialinio tinklo facebook Šakių atviro jaunimo centro paskyroje.