Globalaus jaunimo festivalis

gjfĮsimintinai mokslo metų pabaigai – susitikimai su muzikos ir sporto žvaigždėmis, gatvės šokiai ir repo ritmas.

2015 m. birželio 11 d. Vilniuje rengiamas „Globalaus jaunimo festivalis“. Renginio dieną vyks susitikimai su muzikos ir sporto žvaigždėmis, jaunimo forumas ir debatai „Švietimas lemia visuomenės gerovę“, veiks kūrybinės erdvės, siaus gatvės šokių kovos ir repo atlikėjų konkursas bei kitos pramogos. Pedagogams organizuojama poilsio zona „Kava su istorija“, kurioje, prie skanios kavos puodelio jie galės pasidalinti mokslo metų įspūdžiais, atsipalaiduoti ir pajausti ateinančią vasarą.

Festivalį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kartu su partneriais: Lietuvos moksleivių sąjunga ir VšĮ „Debatų centras“, Gatvės šokių studija „Skillz“, reperiu Ernestu Bogdanov (Beep).

Festivalio metu organizuojama daugybė renginių

Susitikimų erdvėje – pokalbiai su kino filmų kompozitoriumi Titu Petrikiu, muzikantu Sauliumi Urbonavičiumi (Samu), kariūnu Eimantu Tamulynu, Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėju Antanu Kavaliausku bei Vilniaus „Žalgirio“ komandos nariais ir kitais apie žinias, kurių reikia bendraujant su kitų šalių ir kitų kultūrų žmonėmis, tai kas padėjo ir padeda jiems siekti asmeninės ir juos supančių žmonių gerovės, apie galimybes, kurias atveria gebėjimas bendrauti su žmonėmis be išankstinių nuostatų.

Veiklas kūrybinėse Festivalio erdvėse vykdys policijos ir krašto apsaugos pareigūnai, ugniagesių gelbėtojų mokykla, Vilniaus dizaino kolegijos studentai, „Barclays“ tecnologijų centras Lietuvoje, Baltijos aplinkos forumas, taip pat įvairios jaunimo organizacijos.

Gatvės šokėjų kovos „Vote for education“ – tai unikalios šokių varžybos, kurios suburs skirtingų stilių šokėjus varžytis vienas prieš vieną pagal įvairių stilių muziką.

Repo atlikėjų konkursas „Rap for Education“ – jaunieji reperiai atliks specialiai konkursui sukurtus kūrinius apie savo gyvenimą mokykloje, kur jaunas žmogus praleidžia didelę savo laiko dalį, susiranda naujų draugų, įgauna patirties, sužino ir išgyvena naujų dalykų.

Jaunimo forumo „Globalus švietimas: nuo sampratos iki veiksmų“ dalyviai – Lietuvos moksleivių sąjungos, kitų šalies jaunimo organizacijų atstovai, aktyvūs moksleiviai, Pasaulio lietuvių organizacijų nariai diskutuos apie globaliojo švietimo svarbą bei rengiamą „Lietuvos globaliojo švietimo koncepciją“.

VšĮ „Debatų centro“  organizuojamuose jaunimo debatuose „Švietimo kokybė lemia visuomenės gerovę“, savo nuomone pasidalins tarptautinių debatų laureatai.

„Kava su istorija“ – bendravimo, poilsio ir susitikimų erdvė mokytojams, skirta atsipalaiduoti ir mėgaujantis skania „Šviežia kava“ dalintis istorijomis apie tai, kas jiems rūpi, kas svarbu ir įdomu.