Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis

212x137_euro debataiŠiandien pradedamas didžiausio Lietuvoje mokinių debatų konkurso „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ įgyvendinimas.  Skaičiuojama, kad šis, Jaunimo Europos komandos (JEK) narių vykdomas projektas, pritrauks iki 150 dalyvių. 9 – 12 klasių jaunuoliai rungsis net 21 šalies mieste ir miestelyje, o geriausi oratoriai susitiks finale Vilniuje.

Pasak konkurso organizatorių, jauni žmonės varžysis ne tik savo gebėjimais viešai kalbėti, bet ir idėjomis, glaudžiai susijusiomis su šiuolaikiniais Europos Sąjungos iššūkiais ir svarbiausiais klausimais dėl imigracijos politikos bei skaitmeninės rinkos galimybių savo mieste.

Šiomis aktualiomis ir opiomis temomis pasisakys ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių Lietuvos miestelių, pavyzdžiui, Šilalės, Kuršėnų, Biržų ir kt. mokiniai. Mokinių kalbas klausys ir vertins miestų politikai, savivaldybės atstovai bei visuomenės veikėjai.

Miestų renginių nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti viešojo kalbėjimo mokymuose bei varžytis finale Vilniuje kovo pradžioje. Pagrindiniai konkurso nugalėtojai bus apdovanoti kelione į Briuselį. Be to, geriausiu išrinktas jaunasis oratorius turės progą lipti į  „TEDxVilnius” sceną, nuo kurios visai Lietuvai galės išsakyti savo mintis.

„Tai, jog pradėjome bendradarbiauti su „TEDxVilnius“ komanda, yra didelis privalumas tiek mums, tiek dalyviams. Vos išgirdus apie galimybę laimėti teisę pasirodyti „TEDx“ formato renginyje, mūsų pašto dėžutės buvo užtvindytos teigiamais atsiliepimais ir geromis emocijomis“, – tikino viena iš projekto organizatorių Aušrinė Diržinskaitė.

TED tai pasaulinė platforma, skirta dalintis įkvepiančiomis idėjomis. „TEDx“ yra programa, skirta nepriklausomiems vietinių renginių organizatoriams, norintiems suburti žmones, kurie trokšta dalyvauti į TED konferencijas panašiuose renginiuose bei tapti TED bendruomenės nariais. „TED“ renginiuose yra kalbėję tokie žmonės kaip Bilas Geitsas ir Stevas Hawkings, kurių pasisakymai yra derinami su „TEDTalks“ vaizdo medžiaga.

Jaunuolius dalyvauti projekte kviečia ir „Humoro klubas“. Anot „Humoro klubo” nario ir vadybininko Pauliaus Ambrazevičiaus, įgūdis kalbėti prieš auditoriją turi būti ugdomas kiekvieno žmogaus, nes tai praverčia įvairiose situacijose.

„Baisu užlipti ant scenos? Tai normalu, net būtų keista, jog žmogus nesijaudintų. O labiausiai su šia baime kovoti padeda – pasiruošimas“, – dalyvius drąsina P. Ambrazevičius. Kuris kartu su kolegomis net paruošė specialiai konkurso dalyviams skirtą vaizdo įrašąhttps://youtu.be/qtXZpxbJCAA, kuris turėtų padėti apsispręsti dėl dalyvavimo „Eurodebatuose“.

Planuojama, kad debatai vyks vasario 15-19 dienomis. Informacija bus nuolatos atnaujinamawww.pazinkeuropa.lt.

Dalyvių registracija vyks iki sausio 15 dienos.

Daugiau informacijos:

Roberta Burinskaitė

+370 616 26387

roberta@eurohouse.lt

www.pazinkeuropa.lt